Campanie Sociala - Pasti

19 Aprilie 2024

Nu conteaza cat daruiesti, ci cat de multa dragoste pui in ceea ce daruiesti.Aşa că Săptămâna Mare a fost un veritabil maraton pentru Inimoşi.

În plină campanie Serviciul Tinerilor Parohia Ghermanesti împreună cu preoții Parohiei Ghermanesti , s-au ocupat şi de distribuirea dulciurilor și a jucăriilor pentru că au vrut neapărat ca ele să ajungă la copii înainte de Paşti.De ce?

Pentru că „întotdeauna putem găsi căi să ajutam pe cei care sunt în nevoie, mai ales copii nevoiași".Noi Serviciul Tinerilor Parohia Ghermanesti multumeste din suflet credincioşilor care au sponsorizat campania noastra.Bunul Dumnezeu să răsplăteasca tuturor cu alesele sale daruri, cu sănătate, pace, spor, ajutor, binecuvântare în familie şi mai ales cu mântuire sufletească! Hristos a înviat!