DIRECTIONATI 2% DIN IMPOZITUL PE VENIT ! DECLARAȚIA 230

17 Octombrie 2021

Puteti să deveniti parteneri ai proiectelor Parohiei Ghermănești fără nici un cost.

Prevederile Codului Fiscal stabilesc posibilitatea ca orice contribuabil să  directioneze 2% din impozitul pe venit, care deja a fost retinut de către stat, catre o organizatie nonprofit. Informatii suplimentare la www.doilasuta.ro.

Atenţie: Daca există şi  venituri din alte surse (profesii libere - medic, avocat, notar, expert contabil, arhitect, cedarea folosinţei bunurilor - chirii, drepturi de autor, etc.) trebuie completat formularul DECLARAŢIE 200.

Puteti solicita la Biserica Suditi formularul 230 sau formularul 200 pentru completarea acestora cu datele dvs de identificare.

Pe formularul distribuit la biserica, fiind completate datele de identificare reprezentand denumirea, codul fiscal si contul, sunt necesare doar datele personale ale contribuabilului  si  semnatura.

Dati click pentru a descarca:

formular 230 poza site