Declarația 230: ajută că să ajutăm împreună!

17 Octombrie 2021

Dragi prieteni și iubiți credincioși,

Completarea Declarației 230 vă oferă posibilitatea de a face un bine (gratuit - practic nu va costă nimic)

Completarea Declarației 230 pentru anul fiscal 2020 poate fi făcută de toți cei care au lucrat anul trecut și astfel puteți susține parohia noastră prin direcționarea a până la 3,5% din impozitul anual pe venit. Trebuie să completați declarația doar cu datele de identificare a contribuabilului și să semnați în partea de jos.

Prevederile Codului Fiscal stabilesc posibilitatea ca orice contribuabil să  directioneze pana la 3,5% din impozitul pe venit, care deja a fost retinut de către stat, catre o organizatie nonprofit. Informatii suplimentare la www.doilasuta.ro.

Atenţie: Daca există şi  venituri din alte surse (profesii libere - medic, avocat, notar, expert contabil, arhitect, cedarea folosinţei bunurilor - chirii, drepturi de autor, etc.) trebuie completat formularul DECLARAŢIE 200.

Puteti solicita la Biserica Ghermanesti formularul 230 sau formularul 200 pentru completarea acestora cu datele dvs de identificare.

Pe formularul distribuit la biserica, fiind completate datele de identificare reprezentand denumirea, codul fiscal si contul, sunt necesare doar datele personale ale contribuabilului  si  semnatura.

Dati click pentru a descarca:

formular 230 poza site